Rozbehli sme podpisovú akciu na podporu zrušenia Mečiarových amnestií

V pondelok sme rozbehli podpisovú akciu na zrušenie Mečiarových amnestií. O dva týždne začína parlamentná schôdza, na ktorej budú poslanci o amnestiách rozhodovať. Našim cieľom je ukázať im, že ľuďom na Slovensku záleží na tom, ako hlasovanie dopadne. Chceme ich presvedčiť, aby boli odvážni a hlasovali za zrušenie Mečiarových amnestií. Pomôžete nám získať 50 000 podpisov? Ak ste tak ešte neurobili, pridajte sa k našej výzve aj vy na somza.to a zdieľajte ju s vašimi známymi.

„Mečiarove amnestie sú najvýraznejším symbolom nespravodlivosti na Slovensku. Sú hrubým zneužitím práva štátnou mocou. Amnestiami si štátna moc zaručila beztrestnosť za skutky, z ktorých bola sama podozrivá. Ak novodobé dejiny Slovenska vyrástli na takejto právnej kultúre nemôžeme sa čudovať, že ani dnes ľudia na Slovensku neveria v spravodlivosť a vymožiteľnosť práva. Podporou tejto výzvy môžeme vyjadriť svoj postoj a apelovať na poslancov NR SR. Na marcovej schôdzi to bude práve na poslancoch parlamentu, či amnestie zrušia alebo ich naďalej, každým dňom tolerovania budú potvrdzovať v platnosti,“ povedala Zuzana Čaputová, advokátka a programová riaditeľka VIA IURIS.

Občania môžu online podpisovú akciu podporiť jednoduchým kliknutím na web www.somza.to a vyplnením troch údajov – mena, priezviska a e-mailovej adresy. Organizácia VIA IURIS sa zaviazala, že o všetkých vyzbieraných podpisoch bude informovať poslancov NR SR, ktorí by o zrušení Mečiarových amnestií mali rozhodovať už na najbližšej schôdzi NR SR, ktorá sa začína 21. marca 2017.