Za necelé 4 dni podporilo zrušenie Mečiarových amnestií už vyše 50 000 ľudí

Našu podpisovú akciu na podporu zrušenia Mečiarových amnestií už podporilo vyše 50 000 ľudí. Využili tak možnosť apelovať na poslancov Národnej rady Slovenskej republiky prostredníctvom špeciálnej webovej stránky www.somza.to. Online podpisová akcia pokračuje až do začiatku marcovej schôdze NR SR 21.3.2017.

„Podľa toho, čo sme boli schopní dohľadať na internete, ide doteraz o najväčšiu online podpisovú akciu na Slovensku. Teší nás tento mimoriadne úspešný začiatok a  sme vďační za každý jeden z tých vyše 50 000 už vyzbieraných podpisov. Naším cieľom je ale vyslať poslancom NR SR jasný signál, že nám naozaj záleží na zrušení Mečiarových amnestií. Čím viac podpisov budeme mať, tým jasnejší tento signál bude. Preto naša online podpisová akcia na www.somza.to pokračuje ďalej,“ povedal Juraj Rizman, koordinátor kampane Somza.to z VIA IURIS.

Občania môžu online podpisovú akciu podporiť jednoduchým kliknutím na web www.somza.to a vyplnením troch údajov – mena, priezviska a e-mailovej adresy.  VIA IURIS sa zaviazala, že o všetkých vyzbieraných podpisoch bude informovať poslancov NR SR, ktorí by o zrušení Mečiarových amnestií mali rozhodovať už na najbližšej schôdzi NR SR, ktorá sa začína 21. marca 2017.